Ano, po jisté době zvažování jsme rozšířili sekci potravin a zařadili do sortimentu i expresní menu. Nebylo to rychlé rozhodnutí a jakýsi výběrový proces proběhnout musel, během nějž jsme se snažili zhodnotit všechna pro i proti. Pokusím se zde stručně uvést, k jakým výsledkům jsme se dopídili a proč zrovna Expres Menu.

Tak tedy pozitiva.
Porce mají opravdu dlouhou dobu spotřeby. Ta je vskutku až neuvěřitelná, je to až 10 let! Deset let to můžete mít ve spíži, připraveno k použití. Expres Menu lze vzít s sebou na tábor, k moři, kamkoliv, a když to nespotřebujete, šup zase do špajzu. Není potřeba žádný speciální režim skladování, normální pokojová teplota bohatě postačí.
Používané jsou výhradně kvalitní suroviny a šetrné zpracovatelské postupy. Pečlivě vybraní dodavatelé zajišťují vždy čerstvé dodávky bez jakýchkoliv konzervantů a lepku. V recepturách se nepoužívají ani dochucovadla či barviva.
Zpracování probíhá s využitím nejnovějších světových technologií, jídlo je konzervováno bez nutnosti mražení či používání chemických látek. Výrobce dokonce vyvinul unikátní metodu kontinuálního tepelného procesu (CTP), na niž získal patent.
Cena je velmi příjemná, zvlášť s uvážením současného vývoje. „Meníčka“ v jakékoliv restauraci se vesele šplhají výš a výš přes stovku, potraviny zdražují, levnější už to asi nebude. Dá se naopak očekávat, že i Expres Menu bude muset zdražit. A co je ve spíži, to se počítá. Deset let, paráda.
No a výrobcem je česká rodinná firma prověřená dostatečnou dobou fungování na trhu. Další do řady našich místních, českých dodavatelů.

Negativa.
Ech…snad jen že se to nebude prodávat. Ovšem, deset (!) let trvanlivost, to zbaštíme spokojeně sami 😊 Takže to asi není negativum…?!
Krátce, negativa jsme neobjevili.

Ještě jsme ale našli jeden důvod, který je aktuální. Současná situace v Evropě s ohledem na nedalekou válku a energetickou krizi příliš nenahrává poklesu cen, ba dokonce zlé hlasy tvrdí něco o nedostatku potravin. Snad nebude nedostatek, ale draho určitě. No a když bude doma zásoba hotových kvalitních jídel k snadnému a rychlému ohřátí, úspora za nákup potravin i za energie na vaření nemusí být zanedbatelná a může to pomoci překonat nejtíživější období. No a pokud krize rychle přejde, pořád je tam ta proklatě dlouhá doba spotřeby…