Stolování v divočině

Stolování v divočině

Vezmu „bagr“ a tesák a jedu na čundr, ne?! Jo, bejvávalo. Dnes máme k dispozici i sofistikované příbory pro ne tolik zatvrzelé trampy. Ono udržet jistou kulturu stolování pod volnou oblohou není špatné a povyšuje to zážitek. Opravdu. Zvlášť, když jsou k dispozici kvalitní nástroje.


Živá voda

Živá voda

Víte, co je jedním ze základní předpokladů úspěšného přežití v divočině i civilizaci? No, vlastně, tady to asi víte všichni. Ano, voda. Dostatek kvalitní pitné vody.

Tady u nás ve městech a vesnicích s dostupností pitné vody obvykle není problém. Otočíte kohoutkem a už to frčí, voda alespoň zdravotně nezávadná. Jsou ale oblasti a situace...


Scho-ka-kola – čokoláda s příběhem

Scho-ka-kola – čokoláda s příběhem

Čokoláda Scho-ka-kola byla oficiálně uvedena na trh v roce 1936 v Německu jako „Sportschokolade“ na podporu sportovních výkonů. Zanedlouho, během válečných let, byla známá jako „Fliegerschokolade“ a přidělována letcům ke snížení únavy a zvýšení pozornosti, zvláště během dlouhých nočních misí. Byla i součástí nouzových balíčků pro přežití. Čokoládu dostávali i tankisté a členové posádek ponorek.


„To nikdo nevzal sirky…?!“

„To nikdo nevzal sirky…?!“

Oheň. Dobrý sluha, zlý pán. Jeho ovládnutí, nebo spíš ovládnutí umění oheň rozdělat a udržovat, se nesmazatelně zapsalo do historie lidstva i světa. Oheň hrál jednu z hlavních rolí i ve všelijakých zásadních událostech, vzpomeňme Sodomu a Gomoru, Pompeje, dinosaury a asteroid a další. Nesmíme ale zapomenout ani na méně spektakulární příležitosti, jako táboráky, pečené buřty a klobásy, brambory v popelu… I na to je třeba rozdělat oheň. Jsou k tomu všelijaké postupy.