Stolování v divočině

Stolování v divočině

Vezmu „bagr“ a tesák a jedu na čundr, ne?! Jo, bejvávalo. Dnes máme k dispozici i sofistikované příbory pro ne tolik zatvrzelé trampy. Ono udržet jistou kulturu stolování pod volnou oblohou není špatné a povyšuje to zážitek. Opravdu. Zvlášť, když jsou k dispozici kvalitní nástroje.


Zima v zimě? Ale kdež.

Zima v zimě? Ale kdež.

Co je potřeba, když udeří zima a zeptá se třeba – kde máš zimní výbavu?! Obvykle je třeba se podívat do šatníků, šuplíků, různých vaků a skrýší a hledat pátrat. Čepice, rukavice, svetr, nějaké drtiče mrazu alias podvlékačky či moderně termoprádlo, teplé ponožky, atd. atp. No a někdy vyjde najevo, že je třeba i něčím se dovybavit. V Combatante máme i na to nějaký ten návrh.


Slavnostní den přijde a odejde...knihy zůstávají

Slavnostní den přijde a odejde...knihy zůstávají

Dnem válečných veteránů je celosvětově 11. listopad. Někde se připomíná se vší parádou, příkladem budiž Velká Británie, jinde patrně oficiálně skoro vůbec, a ještě jinde – jako třeba u nás – tato tradice poměrně úspěšně zapouští doufejme hluboké kořeny. Každý rok je to výjimečně vhodný den se pozastavit a zajímat se o osudy těch, pro něž většinou byl nebo stále je tento den vskutku výjimečný. Autentické příběhy tří z nich můžete stále mít i doma.


Plesk, plesk…originální Čuňoplesk!

Plesk, plesk…originální Čuňoplesk!

Dny se krátí. Temných zákoutí přibývá. Energií šetří kdekdo ledaskde, pouliční osvětlení nevyjímaje. Pozdní pěší návraty domů nebývají příjemné. Je zřejmě výhodné mít na dosah nenápadnou pomůcku, která je navíc víceúčelová a stále v pohotovosti. Čuňoplesk..


Živá voda

Živá voda

Víte, co je jedním ze základní předpokladů úspěšného přežití v divočině i civilizaci? No, vlastně, tady to asi víte všichni. Ano, voda. Dostatek kvalitní pitné vody.

Tady u nás ve městech a vesnicích s dostupností pitné vody obvykle není problém. Otočíte kohoutkem a už to frčí, voda alespoň zdravotně nezávadná. Jsou ale oblasti a situace...


Scho-ka-kola – čokoláda s příběhem

Scho-ka-kola – čokoláda s příběhem

Čokoláda Scho-ka-kola byla oficiálně uvedena na trh v roce 1936 v Německu jako „Sportschokolade“ na podporu sportovních výkonů. Zanedlouho, během válečných let, byla známá jako „Fliegerschokolade“ a přidělována letcům ke snížení únavy a zvýšení pozornosti, zvláště během dlouhých nočních misí. Byla i součástí nouzových balíčků pro přežití. Čokoládu dostávali i tankisté a členové posádek ponorek.


Ciao, Italia!

Ciao, Italia!

Combatante navazuje družbu! Slunná Itálie vysílá zástupce do Brna a jde na to sakra chytře. Žádná mafie či podobné spolky, ani hezká auta, dokonce ani věhlasná móda – ale chuťové buňky! Ano, právě něco pro mlsné jazýčky je ve hře. Ne-o-do-la-tel-né!!


„To nikdo nevzal sirky…?!“

„To nikdo nevzal sirky…?!“

Oheň. Dobrý sluha, zlý pán. Jeho ovládnutí, nebo spíš ovládnutí umění oheň rozdělat a udržovat, se nesmazatelně zapsalo do historie lidstva i světa. Oheň hrál jednu z hlavních rolí i ve všelijakých zásadních událostech, vzpomeňme Sodomu a Gomoru, Pompeje, dinosaury a asteroid a další. Nesmíme ale zapomenout ani na méně spektakulární příležitosti, jako táboráky, pečené buřty a klobásy, brambory v popelu… I na to je třeba rozdělat oheň. Jsou k tomu všelijaké postupy.


Expresní bašta

Expresní bašta

Rychlé a chutné jídlo kdykoliv a kdekoliv. Doma, na vandru, na lodi, v kamionu, v horách, v kempu, v bezkempu 😊, všude. Stále k dispozici, i když třeba jinde nebude… Žádné konzervanty, žádná barviva, žádný lepek. Žádné kompromisy. Nemožné? Nuž, čtěte.


Sladká pocta legionářům

Sladká pocta legionářům

Honí vás mlsná? Potřebujete něco na chleba, do buchet, na koláč, do knedlíků? Jste tu tedy správně! A je to navíc ještě i ze samých dobrých, zdravých ingrediencí z jihomoravských zdrojů. A proč Nazdar? Čtěte dál.


Sladké mámení

Sladké mámení

Je snad třeba si trochu zahřešit? Požít něco sladkého? Žádný problém, máme! A je to navíc ještě i ze samých dobrých, zdravých ingrediencí. Opravdu. Čtěte dál, objednejte a přesvědčte se na vlastní chuťové pohárky.


Drip It! Drip It!

Drip It! Drip It!

To není nějaké divné heslo. To je o kávě. Právě znovu naskladněné. Kofein sbalený na cesty. Kamkoliv, kdykoliv.


U Brna byl zahlédnut CombaHroch!

U Brna byl zahlédnut CombaHroch!

Modrý hroch potkal COMBATANTE a vznikl CombaHroch…

Akce proběhla. Závody, které opravdu mají smysl. Takových se COMBATANTE, jako část sportovní "divize" spolku Československý legionář - SIPA CZECH, zúčastní samozřejmě s nadšením. Je to totiž zcela přesně v souladu s posláním a cíli Spolku. A že se tato charitativní akce tedy podařila!

A chcete vědět, co je CombaHroch? Nuž, klikněte na nadpis a čtěte, čtěte dále.


Dětský den s draky

Dětský den s draky

Došlo i na krocení. Draků. A velikých, potýkalo se s nimi až dvanáct statečných. A trvalo to dlouho, kolem deseti minut. Fuška to byla.

Jo, a byl i hrad.

V COMBATANTE se prostě nenudíme.


Hejna draků!

Hejna draků!

COMBATANTE, to není jen e-shop. Je to spousta další aktivit a především lidí.

Další