Bwindi Favorite 1000 g

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (1)Počet hvězdiček je 5 z 5
Cena
910 Kč

Výrobce

Kód produktu
COF0009

Momentálně vyprodáno Sledovat dostupnost
ks

Jedinečná káva z Ugandy, z oblasti oblast Mt. Elgon. Vysoká nadmořská výška, dostatek srážek a velmi úrodná půda vulkanického původu vytváří podmínky pro velmi specifickou a jedinečnou chuť zde produkované kávy. Káva v Ugandě je záležitostí malých a velmi malých pěstitelů. Velké kávové plantáže zde nenajdete. Káva se pěstuje ve větších zahradách, kde kromě ní najdete i jiné plodiny potřebné k obživě. Typickým příkladem jsou banánovníky, které poskytují kávovníkům potřebný stín. Kvalita zrn závisí na mnoha faktorech – úrodnosti půdy, orientaci svahu, zkušenostech a v neposlední řadě know-how jednotlivců. Každá sklizeň prochází procesem pečlivého hledání ideálního profilu pražení, abyste si mohli pochutnat na šálku lahodné kávy. Kvalita je průběžně kontrolována přímo na místě v průběhu sklizně i před odesláním do Česka. Zde se praží v malých dávkách přímo na objednávku. Nyní je v pražírně sklizeň farmáře Johna z oblasti Sebei v blízkosti překrásných vodopádů Sipi Falls.

Bwindi Favorite je správná volba pro ty, kdo hledají kombinaci kvality a univerzálnosti pro nejrůznější způsoby přípravy. Její plné tělo s čokoládovými podtóny nejlépe vynikne v espressu, ale nezanikne ani v cappuccinu či caffé latte.
Středně tmavá úroveň pražení je univerzální pro různé techniky přípravy. Doporučujeme pro espresso – automatické domácí i profi přístroje, mokka konvičky a tureckou kávu.

Zpracování: promytá
Odrůdy: SL14, SL28 a nyasaland.