Le Carrare Primitivo Puglia IGP, 0,75l

Cena
234 Kč

Výrobce

Kód produktu
816-19

Momentálně vyprodáno Sledovat dostupnost
ks

Vzácné víno s jakostí; jeho buket je bohatý a komplexní, s náznaky selského zrajícího ovoce, který dokáže být vždy příjemný a pitelný.
Plné, kulaté a harmonické na patře s vyváženými taniny a pozoruhodně přetrvávajícím finále. Je považováno za jedno z nejlepších vín vhodných ke grilovanému masu, mastným a pokrmům. Více

Klasifikace: Primitivo Puglia Indicazione Geografica Protetta.

Hrozny: Primitivo jedna odrůda.

Oblast produkce: na polích poblíž Ruvo di Puglia na vápencových kopcích Alta Murgia.

Systém: Cordon spur s hustotou 5000 keřů na hektar.

Sklizeň: První polovina září.

Vinifikace: Hrozny jsou sklízeny ručně, ihned odvezeny do vinařství k výběru nejkvalitnějších hroznů a následnému odstopkování a drcení. Poté následuje fermentační fáze macerace po dobu 8 - 10 dnů při 25°C v ocelových nádobách. Po měkkém lisování víno do nerezových tanků nastartuje jablečno-mléčnou fermentaci. Následovalo krátké období stárnutí v oceli a lahvi před prodejem.

Organoleptické vlastnosti: Hluboká, neproniknutelná rubínově červená barva přináší intenzivní aroma, které odhaluje vlastní typickou odrůdu.

Ovocná kytice švestkového a třešňového likéru, borůvkový džem s jemnými tóny koření a neuvěřitelnou vůní středomořské křoviny.

Chuť je dobře strukturovaná s měkkými, zralými taniny, plná a příjemně pitelná.

Párování jídla: perfektní ke grilovanému masu, trhanému vepřovému, jehněčímu, žebírkám s bbq omáčkou, hrudí, pečeným lasagním nebo pečínce

Teplota podávání: 18 C°

Analytické údaje: ABV 14 %

Zbytkový cukr: 8,10 g/l

Celková kyselost: 5,6 g/l

Balení: 0,75l