Pevný nůž COMBATANTE - Varianta provedení: Limited Edition

Cena
5 400 Kč

Výrobce
RP

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

Skladem
ks

Kvalitní nůž pro každodenní použití i do vitríny, nůž spolku Československý legionář - SPIA CZECH.

Původní myšlenkou a posléze zadáním z ledna 2021 bylo vytvořit nůž, který zvládne naprostou většinu denních činností doma i v lese, vejde se do batohu i na opasek, je takřka bezúdržbový kromě občasného nabroušení. Úkolu se ujal jeden z nejlepších českých nožířů Richard Příkazský a zadání beze zbytku splnil. Vznikl tak nůž, který lze mít stále s sebou, zvládne naštípat třísky, otevřít konzervu, vykuchat divočáka i namazat máslo na krajíc. Vzhledem k použité oceli lze případné nutné nabroušení provést i v polních podmínkách. Jedná se o téměř nezničitelný nástroj, který se obvykle dědí z otce na syna, potažmo dceru.

V souladu se zaměřením, posláním a činnostmi Spolku nůž vznikl a je přednostně určen pro válečné veterány (tedy účastníky misí v zahraničí) ve verzi "War Veteran Edition". Samozřejmě případní zájemci z řad druhoválečných veteránů jsou vítáni. Pro zájemce mimo veterány je k dispozici řada "Limited Edition". Každý nůž je označen jménem majitele a standardní grafikou (vizte obrázky), případně lze podle dostupného místa doplnit i další údaje podle přání - toto ale podléhá schválení Spolku.
Každý vyrobený nůž je vybaven kvalitním kydexovým pouzdrem přímo na míru s klipem na opasek.

Všechny nože vyrábí stále stejný nožíř z velké části ručně. Celková délka nože je 24 cm, délka čepele 13 cm (rozměry se mohou mírně lišit vzhledem k ruční výrobě), tloušťka čepele ve hřbetu je 5 mm.

Materiál:
- nerezová pružina AK-5, kalená ve vakuu na 56-57 HRC
- ručka G10 K

Ocel AK-5 je klasická česká nerezová ocel 17 029. Složení oceli se pohybuje v rozmezích: 0,4 - 0,6% uhlíku, 15% chrómu, 0,9 manganu, 0,7 křemíku. Tvrdost je 53-56 HRC, pevnost max. 780 MPa. Ocel je korozivzdorná.

POZOR: Pro případné objednání nás nejlépe před platbou kontaktujte kvůli podrobnostem (grafika) a počítejte s možnou delší dodací lhůtou.