Cena
55 Kč

Kód produktu
SUO0005

Momentálně vyprodáno Sledovat dostupnost
ks

Naše nejméně sladké tropické ovoce - papája! Více

Tropická papája roste na stromech připomínajících palmy. Její oválné plody dorůstají délky až osmdesát centimetrů a dosahují váhy až devět kilogramů. Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů je papája vyhledávaná místním obyvatelstvem a její obliba roste i v našich zemích.

Naše plně zralá papája obsahuje méně cukru než jiné ovoce, díky čemuž vynikne její nevtíravá, jemně kořeněná chuť. Ze zhruba dvaceti kilogramů čerstvých plodů získáte jeden kilogram sušené papáji. Je k mání během celého roku mimo krátkého období od července do září.

Plně zralé plody nakrájené na plátky se suší na horkém africkém slunci. Ovoce není chemicky ošetřeno, nepřidává se žádný cukr ani konzervanty. Díky velmi pečlivému ručnímu zpracování má vysokou kvalitu, není přesušené, plátky zůstávají pružné a uchovávají si přirozeně sladkou chuť.

I zde fungujeme na bázi direct trade. Sušené ovoce nakupujeme od malých farmářů ve střední Ugandě.
Proces zpracování je zdlouhavý a poměrně náročný. Pokud hodně prší, doba sušení se protáhne, což dokáže znehodnotit celou várku.
Sklizeň začíná, když je ovoce na vrcholu své zralosti. Plody se oloupou a nakrájí na tenké plátky, které se rozloží na velké sítě napnuté v dřevěných rámech a zakryjí masivními poklopy. Sušení suchým vzduchem zabere zpravidla 2 x 24 hodin. Ovoce si uchová 90% živin a vitamínů.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o 100% přírodních produktech, vzhled plátků se může lišit barvou, strukturou i mírou vysušení.
Barva závisí na úrovni zralosti v době, kdy začíná proces sušení a taky na jeho délce. Ovoce se krájí ručně a vzhledem k tomu nejsou všechny plátky stejně silné, což ovlivní míru, do jaké ovoce vyschne. Míra vysušení závisí ale v prvé řadě na typu ovoce – zatímco papája je velmi suchá, ananas a banán zůstávají měkčí.

100% přírodní produkt.

Hmotnost: 50g