Cena
65 Kč

Kód produktu
SUO0002

Momentálně vyprodáno Sledovat dostupnost
ks

Oblíbené ovoce, banán, v jeho výjimečně sladké variantě! Více

Naše sušené banány jsou velmi odlišné od těch běžně dostupných na trhu. Na sušení se používá odrůda známá jako „apple banana“. Tyto plody jsou malé, velmi křehké a běžně se nepěstují pro komerční velkoprodukci. Jsou vyhledávané pro svoji výrazně sladkou chuť a typickou intenzivní vůni. Ze zhruba sedmnácti kilogramů čerstvých plodů získáte jeden kilogram sušených banánů. Jsou k mání po celý rok. 

Plátky plně zralého ovoce se suší na horkém africkém slunci a k jejich uchování není třeba žádných dalších sladidel nebo konzervantů. Díky velmi pečlivému ručnímu zpracování mají vysokou kvalitu, nejsou přesušené, zůstávají pružné a uchovávají si přirozeně sladkou chuť. 

I zde fungujeme na bázi direct trade. Sušené ovoce nakupujeme od malých farmářů ve střední Ugandě.
Proces zpracování je zdlouhavý a poměrně náročný. Pokud hodně prší, doba sušení se protáhne, což dokáže znehodnotit celou várku.
Sklizeň začíná, když je ovoce na vrcholu své zralosti. Plody se oloupou a nakrájí na tenké plátky, které se rozloží na velké sítě napnuté v dřevěných rámech a zakryjí masivními poklopy. Sušení suchým vzduchem zabere zpravidla 2 x 24 hodin. Ovoce si uchová 90% živin a vitamínů.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o 100% přírodních produktech, vzhled plátků se může lišit barvou, strukturou i mírou vysušení.
Barva závisí na úrovni zralosti v době, kdy začíná proces sušení a taky na jeho délce. Ovoce se krájí ručně a vzhledem k tomu nejsou všechny plátky stejně silné, což ovlivní míru, do jaké ovoce vyschne. Míra vysušení závisí ale v prvé řadě na typu ovoce – zatímco papája je velmi suchá, ananas a banán zůstávají měkčí.

100% přírodní produkt.

Hmotnost: 75g