Cena
70 Kč

Kód produktu
SUO0001

Momentálně vyprodáno Sledovat dostupnost
ks

Pravý africký ananas - naše nejprodávanější sušené ovoce! Více

Plně zralé ovoce nakrájené na plátky se suší na horkém africkém slunci. Díky velmi pečlivému ručnímu zpracování má vysokou kvalitu, není přesušené, plátky zůstávají pružné a uchovávají si přirozeně sladkou chuť. K jejich uchování se nepoužívají žádná další sladidla ani konzervanty. Ze zhruba patnácti kilogramů čerstvých plodů získáte jeden kilogram sušeného ananasu. Je k mání v podstatě celý rok, hlavní sezónu má poměrně dlouhou – od prosince až do srpna.

Ananasy jsou nejsladším a nejšťavnatějším ovocem s velmi nízkou kyselostí, jaké můžete nejen v Ugandě, ale i na našem e-shopu koupit. Není proto divu, že je tak oblíbený! Přírodní sušení uchovává jeho měkkou konzistenci, vysoký podíl vlastní šťávy a výbornou osvěžující chuť.

I zde fungujeme na bázi direct trade. Sušené ovoce nakupujeme od malých farmářů ve střední Ugandě.

Proces zpracování je zdlouhavý a poměrně náročný. Pokud hodně prší, doba sušení se protáhne, což dokáže znehodnotit celou várku.
Sklizeň začíná, když je ovoce na vrcholu své zralosti. Plody se oloupou a nakrájí na tenké plátky, které se rozloží na velké sítě napnuté v dřevěných rámech a zakryjí masivními poklopy. Sušení suchým vzduchem zabere zpravidla 2 x 24 hodin. Ovoce si uchová 90% živin a vitamínů.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o 100% přírodních produktech, vzhled plátků se může lišit barvou, strukturou i mírou vysušení.
Barva závisí na úrovni zralosti v době, kdy začíná proces sušení a taky na jeho délce. Ovoce se krájí ručně a vzhledem k tomu nejsou všechny plátky stejně silné, což ovlivní míru, do jaké ovoce vyschne. Míra vysušení závisí ale v prvé řadě na typu ovoce – zatímco papája je velmi suchá, ananas a banán zůstávají měkčí.

100% přírodní produkt.

Hmotnost: 70g