Živá voda

Živá voda

Víte, co je jedním ze základní předpokladů úspěšného přežití v divočině i civilizaci? No, vlastně, tady to asi víte všichni. Ano, voda. Dostatek kvalitní pitné vody.

Tady u nás ve městech a vesnicích s dostupností pitné vody obvykle není problém. Otočíte kohoutkem a už to frčí, voda alespoň zdravotně nezávadná. Jsou ale oblasti a situace...


Scho-ka-kola – čokoláda s příběhem

Scho-ka-kola – čokoláda s příběhem

Čokoláda Scho-ka-kola byla oficiálně uvedena na trh v roce 1936 v Německu jako „Sportschokolade“ na podporu sportovních výkonů. Zanedlouho, během válečných let, byla známá jako „Fliegerschokolade“ a přidělována letcům ke snížení únavy a zvýšení pozornosti, zvláště během dlouhých nočních misí. Byla i součástí nouzových balíčků pro přežití. Čokoládu dostávali i tankisté a členové posádek ponorek.


Ciao, Italia!

Ciao, Italia!

Slunná Itálie vysílá zástupce do Brna a jde na to sakra chytře. Žádná mafie či podobné spolky, ani hezká auta, dokonce ani věhlasná móda – ale chuťové buňky! Ne-o-do-la-tel-né!!


Expresní bašta

Expresní bašta

Rychlé a chutné jídlo kdykoliv a kdekoliv. Doma, na vandru, na lodi, v kamionu, v horách, v kempu, v bezkempu 😊, všude. Stále k dispozici, i když třeba jinde nebude… Žádné konzervanty, žádná barviva, žádný lepek. Žádné kompromisy. Nemožné? Nuž, čtěte.


Sladká pocta legionářům

Sladká pocta legionářům

Honí vás mlsná? Potřebujete něco na chleba, do buchet, na koláč, do knedlíků? Jste tu tedy správně! A je to navíc ještě i ze samých dobrých, zdravých ingrediencí z jihomoravských zdrojů. A proč Nazdar? Čtěte dál.


Sladké mámení

Sladké mámení

Je snad třeba si trochu zahřešit? Požít něco sladkého? Žádný problém, máme! A je to navíc ještě i ze samých dobrých, zdravých ingrediencí. Opravdu. Čtěte dál, objednejte a přesvědčte se na vlastní chuťové pohárky.