Čokoláda Scho-ka-kola byla oficiálně uvedena na trh v roce 1936 v Německu jako „Sportschokolade“ na podporu sportovních výkonů. Zanedlouho, během válečných let, byla známá jako „Fliegerschokolade“ a přidělována letcům ke snížení únavy a zvýšení pozornosti, zvláště během dlouhých nočních misí. Byla i součástí nouzových balíčků pro přežití. Čokoládu dostávali i tankisté a členové posádek ponorek. Různé zvěsti tvrdí, že ve válečných letech obsahovala ještě jistou extra povzbuzující přísadu, ale znáte to – jedna paní povídala…

Dodnes je Scho-ka-kola vhodná pro kohokoliv, kdo potřebuje rychle dobít energii nebo si ji udržet. Sportovci, řidiči, těžce pracující, noční směny, jen tak výletníci, horolezci, všelijací mlsouni, prostě kdokoliv si může najít v čokoládě Scho-ka-kola to svoje, včetně vás, kdo kávu nepijete, ale účinky by se vám hodily. Dokonce je možno si vybrat ze dvou druhů, Klasik (hořká) a Vollmich (mléčná). Oba druhy obsahují docela vysoký obsah kofeinu, v jednom balení je to 200 mg – tedy čtyři trojúhelníčky vydají přibližně za jedno standardní espreso.

Kulatá dózička, plechová, v ní šestnáct hnědých sladkých čokoládových trojhránků ve dvou vrstvách. Kakao, cukr, káva, mléko, kolový oříšek. Receptura z roku 1935, prověřená časem. Nakopne vás. A je přiměřeně sladká. Jestli máte rádi kávu a zákusek – našli jste právě svého favorita, kombinujícího oboje, navíc s chutí čokolády.

Tohle je ta pravá energie na cesty i na pohodové domácí pomlsání.