Třeba příbor. V přijímané verzi tři nástroje, které každý zná. Lžíce, vidlička, nůž. I když lidé mají obecně jen dvě ruce, naučili se s těmito třemi věcmi zacházet celkem obstojně, tedy ve většině. Pokud jsme někde „v civilizaci“, není s dostupností příboru problém, i v té nejzapadlejší restauraci ho dostanete k objednané krmi jaksi automaticky.  Ovšem v divočině, to je jiná, a navíc ne každý se chce spokojit jen s oním „bagrem“, třebaže vlastnoručně ukoptěným z jakési dostupné soušky. Mimochodem, vyřezat rozumnou a použitelnou lžíci opravdu není žádná sranda, natož pokud byste se pokusili o vidličku.

Pokud netoužíte vyrábět si jídelní nástroje sami, je třeba mít je s sebou v už hotové formě. Pro tento případ můžeme v Combatante nabídnout dvě verze – příbor „5 v 1“, čili pět nástrojů velmi úsporně složených do jednoho kompaktního pouzdra (včetně opravdu použitelného zavíracího nože i na jiné účely), nebo variantu „DeLuxe“ vyhlížející sice méně bojovně, ale plnící z pohledu konzumace stravy stejnou úlohu. V obou případech získáte funkční sadu, která vám umožní kulturně stolovat za každých podmínek a kdekoliv. Obě varianty jsou samozřejmě lehce skladné a umístitelné kamkoliv do zavazadla, „5 v 1“ i na MOLLE systém.

Zkrátka, v dnešní době lze i uprostřed divočiny požívat potraviny s jistou grácií. Věřte, má to něco do sebe. On ten „bagr“ se časem tak trochu přece jen omrzí, zvlášť pokud nejste jen sváteční zálesák.