Co je potřeba, když udeří zima a zeptá se třeba – kde máš zimní výbavu?!

Obvykle je třeba se podívat do šatníků, šuplíků, různých vaků a skrýší a hledat pátrat. Čepice, rukavice, svetr, nějaké drtiče mrazu alias podvlékačky či moderně termoprádlo, teplé ponožky, atd. atp. No a někdy vyjde najevo, že je třeba i něčím se dovybavit. V Combatante máme i na to nějaký ten návrh.

Třeba rukavice. Tyto. Jsou takové lehčí, do tuhých mrazů pro normálně odolné jedince málo, ale na přechodné období nebo do většiny dní standardních místních zim velmi vhodné. Ačkoliv je vzor v poněkud army stylu, dají se s úspěchem nosit nejen do přírody, na vycházky s pejskem, na lehčí výpravu, na výlet, ale uplatní se i ve městě. Velmi se osvědčily také třeba na koloběžce, takřka v jakémkoliv počasí. Uspěly i na běžkách. Rukavice oplývají i dotykovými plochami na prstech, takže se s nimi dá v pohodě pracovat i s moderními dotykovými displeji. Prostě výborný kus vybavení třeba do batůžku pro případ náhlé potřeby.

A pak tu máme slušivé čepice. Pletené, pohodlné, teplé. Ty už snesou kdeco. A jelikož je to pletenina, mohou i tvořit vhodnou pohotovostní sadu právě s již zmíněnými rukavicemi. Sluníčko na výletě zajde, přihrne se zamračená změna, možná i vločky začnou poletovat – sáhnu do batohu, šup tam čepici (a rukavice) a je zase pohoda.

Jsou i jedinci, kteří nemají rádi, když jim táhne na krk. Pro ty tu máme víceúčelový šátek, použitelný na hlavu jen tak nebo jako dodatečná vrstva pod čepici, pod přilbu, jako nákrčník, natáhnout třeba i na ruku, zkrátka další kus vhodného vybavení do chladnějších dní. A pokud je počasí proměnlivé, případně hrozí studený vítr, může to být dosti neocenitelná součást výbavy.

Zkrátka je tu období, kdy se nevyplácí vyrážet nepřipraven. Nepodceňujte tedy přípravu 😊 .